Vysočina Aréna – Nové Město na Moravě (38 km)

Perfektní sportovní areál, který umožňuje provozování celoročních aktivit pro běžecké lyžování, biatlon, kolečkové lyže, in-line brusle ale i singletracky a cyklistiku se silničními a MTB okruhy. V zimě je pro veřejnost podle aktuálních sněhových a klimatických podmínek připravena série upravovaných lyžařských okruhů uměle zasněžovaných sněhem.

 

http://www.vysocina-arena.cz/cz/

 

Sjezdovka na Harusáku je dlouhá 550 metrů, převýšení dosahuje 110 metrů. Horní stanice se vzpíná ve 734 metrech nadmořské výšky. Svah obsluhuje lanová dráha Leitner S2 v délce 490 metrů a za hodinu přepraví až 1 400 lidí. Kopec se zasněžuje po celou sezónu sněžnými děly. K dispozici je osvětlené večerní lyžování. Pro děti mají 30m dlouhý lanový vlek, u nějž je umístěna lyžařská škola.

Ski areál Hlinsko (20 km)

Nabízí dvě sjezdovky se třemi moderními lyžařskými vleky. K tomu je dětský cvičný svah s vlekem zdarma. Samozřejmostí je atraktivní večerní lyžování při umělém osvětlení, a to každý den s výjimkou neděle. Pod sjezdovkou se pak zahřejete v typickém dřevěném Ski baru s velkým krbem.

 

http://www.skihlinsko.cz/

Ski areál Svratka (19 km)

Sjezdovka uspokojí svými parametry (délka vleku 400m, převýšení 82m, horní stanice 742 m n.m., umělé osvětlení, zasněžování, kapacita vleku 400 osob za hodinu) jak děti a začátečníky, tak i náročnější sjezdaře, ale i běžkaři si tu přijdou na své na trasách v okolních lesích. Parkoviště je přímo u bufetu s občerstvením a lyžařům, které zmůže únava je k dispozici vytápěný stan, v němž je příjemná atmosféra i v největším mrazu a vánici.

 

www.skiareal-svratka.cz

Ski areál Jimramov (25 km)

Sjezdovka leží na severních svazích obce Nový Jimramov svažujících se k řece Fryšávce. Svojí rozlehlostí, členitostí a množství využití tras pro sjezd je naprosto ojedinělý na Vysočině. Poskytuje výborné lyžařské prostředí jak pro náročné lyžaře, tak i pro naprosté začátečníky. Na vysoké úrovni je zde udržován snowpark, 800m dlouhá skicrossová trať Kanada a velmi oceňovaná je i možnost freestylového lyžování. Na hlavním svahu lze vzhledem k jeho šířce a profilu velmi dobře praktikovat carvingové lyžování. Areál nešetří výhledy na jednu z nejkrásnějších částí Vysočiny.

 

 

Ski areál Polička (18 km)

Sjezdovka (620m n.m.) o délce 320 metrů, šířce 40 metrů a převýšení 52 metrů. Vhodná hlavně pro začínající lyžaře nebo děti. Svah je pravidelně upravován rolbou Pisten S240, v případě nedostatečných sněhových podmínek zasněžují. Umělé osvětlení podél trati vytváří možnost lyžovat i po večerech. Vlek 245 m dlouhý, kapacita 600 osob/hod. Pro děti je tu lanový vlek a oddělený prostor se slalomovou dráhou a zvířecími figurkami.

 

www.ceske-sjezdovky.cz/stredisko/240_policka.html

Ski areál Trhová Kamenice (18 km)

Sjezdovka (580m n.m.) o délce 30 metrů., převýšení 42 metrů, vlek LV-315 (poma), osvětlení svahu,

svah je upravován rolbou. Dětský lanovýb vlek (LPVE - 50metrů) zdarma.

 

www.ceske-sjezdovky.cz/stredisko/319_trhova-kamenice.html