Pastvisko - Stanice pro Jezdce na Koních (0.5km)

Doslova 2 minuty od nás je jezdecký ranč kde naši sousedi pro Vás zkušenější zprostředkují vyjížd'ky na koních a pro ty menší povoz v sedle ve výběhu. V zimě pak nabízejí vyjížd'ky s bryčkou a na saních v tahu dvojspřeží. Jinak nabízejí prakticky nevyčerpatelnou možnost vyjížděk jak do skalní přírodní rezervace Toulovcovy Maštale, tak po okolních loukách.

 

www.pastvisko.cz

Rodinné lyžování

Viz. sekce LYŽOVÁNÍ (Vysočina Aréna - Nové Město Na Moravě, dále pak Hlinsko, Svratka, Jimramov, Polička, Trhová Kamenice)

Rodinná cyklistika

Viz. sekce CYKLO VÝLETY / PĚŠÍ VÝLETY (Cykloaréna Vysočina - Nové Město Na Moravě, denní cyklovýlety po trasách Toulovcových Maštalí)

Rodinné koupání, plavání

Viz. sekce KOUPÁNÍ / PLAVÁNÍ (Aquacentrum Pardubice, Koupalište Cihelna Pardubice, Trhová Kamenice, Polička, Chrudim, Svitavy, Litomyšl, Pilská, Seč)

Pohádkové PEKLO - Čertovina u Hlinska - Prohlídky, restaurace (16km)

Originální výlet pro celou rodinu. Tento podnik, celý vyladěný pekelném stylu, si zaslouží vaši pozornost. Unikátnost tohoto místa tkví především v tom, že jeho celkem 5 pater je schováno pod zemí a to v hloubce 12 m. Až do této hloubky se dostanete prostřednictvím různorodých programů. Těmi vás provedou čerti, jenž vdechují tomuto místu pekelnou autenticitu.

 

www.peklocertovina.cz

Kočičí Hrádek – Součást Zámeckých zahrad zámku Slatiňany (30km)

Tento výlet je součástí návštěvy zámku ve Slatiňanech. Dopřejte svým ratolestem pocit, který zažívali středověcí rytíři, když dobývali hrad… O Kočičím hrádku se nedochovalo mnoho zpráv. V letech 1898-1901 ho nechala postavit Vilemína Auerspergová. Architektura stavby je ovlivněna romantismem. Tento umělecký směr předminulého století hledal inspiraci v rytířském středověku a v architektuře se snažil o teatrální iluzi života na starém hradě před staletími. Miniatura zděného hrádku, který stojí na křemencové skalce byla určena pro zámecké děti, které tu rády trávily svůj čas. Kočičí hrádek se nachází ve slavicko-slatiňanském areálu. Toto území bylo vyhlášeno památkovou zónou dne 1. 7. 1996 k zajištění ochrany částí krajinného celku a historického prostředí.
Rozhledna na Chlumu – Součást Zámeckých zahrad zámku Slatiňany (30km) Tento výlet je součástí návštěvy zámku ve Slatiňanech. Nedaleká procházka lesem od Kočičího Hrádku Vás zavede do srdce severní části knížecí obory na návrší mezi duby k nově opravené věži na Chlumu.

 

www.slatinany.cz/oldinfocentrum/tip_kocici_hradek.php

Rozhledna na Chlumu – Součást Zámeckých zahrad zámku Slatiňany (30km)

Tento výlet je součástí návštěvy zámku ve Slatiňanech. Nedaleká procházka lesem od Kočičího Hrádku Vás zavede do srdce severní části knížecí obory na návrší mezi duby k nově opravené věži na Chlumu.

 

www.rozhledny.webzdarma.cz/slatinany.htm

GPS: 49°54'5.901"N, 15°47'36.953"E

Šiklův Mlýn (52km)

Westernové městečko Šiklův Mlýn je největší přírodní zábavní areál v Čechách. Je jako vystřižený z dob osídlování Divokého západu a díky kombinaci překrásné přírody a zábavy je rájem pro víkendový výlet s dětmi. V areálu se konají třikrát denně kromě pondělí westernová vystoupení, o letních prázdninách je otevřeno nonstop.

 

www.sikland.cz

Pohádková Vesnička Podlesíčko (24km)

Pohádková vesnička Podlesíčko leží 20 km od Pekla Čertovina, mezi Svratkou a Novým Městem na Moravě. Z tohoto úžasného místa se vám naskytne jeden z nejkrásnějších výhledů do krajiny na Vysočině. Pohádkovou vesničku Podlesíčko tvoří 10 malebných chaloupek a každá z nich je inspirována jednou českou pohádkou.

 

www.pohadkova-vesnicka.cz

Vyhlídkové Lety nad Vysočinou – Skuteč (13 km)

Aeroklub Skuteč nabízí seznamovací lety pro veřejnost motorovým letadlem, motorovým kluzákem a vrtulníkem pro širokou veřejnost, ale i zájmové skupiny. Z ptačí perspektivy poznáte zajímavá nebo vám blízká místa.